İzci Soframız

2 Aralık 2017 tarihinde, olağan haftasonu çalışmamızda, velilere açık bir “izci sofrası” etkinliği ile bu geleneği yaşattık, yiyeceklerimizi ve sohbetimizi paylaştık. TİB’e bağlı tüm ünitelerde eş zamanlı olarak yapılan izci sofrası etkinliklerine biz de Bilim İzcileri olarak katıldık. Yiyecekler çok lezzetliydi, herkese yetti, hiç artıp ziyan olmadı. Yemekten sonra okulun bahçesinde açık alan oyunları oynadık.

[su_spoiler title=”Etkinliğin Duyurusu” style=”fancy” icon=”folder-1″]

Velilerle “İzci Sofrası” etkinliği tüm TİB üyesi izci ünitelerinde eş zamanlı olarak yapılacaktır. Ünitemiz’in 2 Aralık 2017 haftasonu çalışmasına tüm velilerimiz davetlidir. “İzci Sofrası” güzel bir izci geleneğidir. Sofraya iştirak edenler getirdikleri yiyecekleri herkesle paylaşır, beraber izcilikle ilgili sohbetler ederler. Etkinliğin sembolik amacı izciler arasındaki dostluk bağlarını güçlendirmek, paylaşmanın güzel duygusunu yaşamaktır.

Velilerimizden ısrafa yol açmayacak şekilde, küçük bir yiyecek katkısı yapmalarını rica ederiz. İzci sofrasında, çok getiren ile hiç getirmeyen arasında bir fark yoktur. Herkes kapasitesi kadar katkıda bulunur, ihtiyacı kadar tüketir. Yeterse tokluğu, yetmezse açlığı paylaşırız. Önemli olan dostluk ve sevgidir.

Etkinliğimiz 14:00’da başlayacak 17:00’da bitecektir. Mazeretleri olan izcilerimiz belirtilen saatler arasında İzci Sofrası’na katılabilirler. Sadece yiyecekleri değil, çeşitli süprizleri, sunum ve gösterilerinizi de paylaşabilir, izcilikle dolu sohbetimizi şenlendirebilirsiniz.

Bilim İzcileri’nin büyük kalpli küçük izcileri! Cumartesi günü velinizin elinden tutup İzci Soframıza getiriniz…

[/su_spoiler]