Bahar Kampımız “Kırlangıç 2017”

Kırlangıç 2017 haftasonu çadır kampımızda iki gece konakladık. Bu kamp Bilim İzcileri’nin 2017’de planlı dört kampından ikincisiydi. Kampa 14 küçük izci, 2 lider ve 3 izci gönüllüsü yetişkin katıldı. Güzelbahçe Yarendede mevkii’nde okul bahçesinde 11 çadır kuruldu.

Cuma akşamı izciler çadırlarını kendileri kurdu. Balta kullanma eğitimi verildi. Sağnak yağış altında çadırlarımızda uyuduk. Doğa ile mücadele sınavımızı fazla ıslanmadan başarıyla verdik.

Cumartesi sabahı hava açıldı. Gün boyu 8 km’lik zorlu bir parkurda, çam ormanında doğa yürüyüşü yaptık, öğle yemeğimizi yanımızda taşıdık ve molada yedik. Akşamüstü kampa döndük. Kampta çok yakından ev kırlangıçlarını (hirundo rustica) gözleme şansımız oldu. Akşam küçük izciler kutup yıldızını bulmayı ve bir daha hayat boyu unutmamayı öğrendiler, Kocaman bir tören ateşi yakıp ateş gecemizde doyasıya eğlendik. Ateş gecesi kontrolden çıktı, izciler çıldırdı, programda olmayan skeçler, fıkralar, şarkılarla herkes kendini sahneye attı.

Pazar sabahı kalk borusu çalmadan 1 saat önce, onca yorgunluğa rağmen herkes ayaktaydı. Güzel hatıralarla Pazar öğle vakti kampımızdan ayrıldık.