COTA 2019, Kepez

Dünya Bağımsız İzcilik Teşkilatı (WOIS) tarafından bu sene ikincisi düzenlenen ulaslar arası Camporee On The Air (COTA) etkinliğine, Çanakkale Kepez’deki dostluk kampımızdan katıldık. Kampımızda İZMİRİZ İzci Grubumuzdan Bilim İzcileri Kümesi, Salyangoz Kümesi, Iguana Oymağı ve Çanakkale Kale İzcilerin’nden Kale, Anafartalar ve Küçükkuyu Adatepe Zeus İzcileri olmak üzere toplam 81 izci ve 11 lider konakladı.

Devam

Tırmanıyoruz!

9 Şubat’taki haftasonu etkinliğimizde Birliğimizin 75 numaralı “Tırmanışcı” aşaması için çalışmalara başladık. Hakan Liderimiz ve Selbilet Abimizin rehberliğinde duvar tırmanışı yaptık. Çalışmalarda güvenlik önlemleri, tırmanış ekipmanı, yarım kazık bağı, duvar tırmanışı ve iniş teknikleri, emniyete alma gibi konularda kazanımlar edindik.

Devam

Mudurnu 2019 Kış Kampımız

Sömester tatilinde kış kampımızı Salyangoz İzcileri’yle beraber Mudurnu Belediyesi’nin daveti ve desteğiyle gerçekleştirdik. Belediye’nin bize tahsis ettiği tarihi Osmanlı konağında, iki gece konakladık. Kampta kış kampçılığı ile ilgili çalışmalar yaptık, termal kaplıcaya gittik, Mudurnu kültür gezisi yaptık.

Devam